Заява про відшкодування моральної шкоди

.

До ______________ міськрайонного суду

_________________області

Заявник: (ПІБ, адреса)

Заінтересована особа: Управління державного казначейства України

у ______________ області

вул. _______________ м. ______________

______________обл., поштовий індекс _____

Заява про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового слідства і суду

„__” _______ ____ року слідчий слідчого відділення ______________ МРВ УМВС України у ______________області (ПІБ) затримав мене за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінальний кодекс України.

На підставі його подання „__”_______ ____ року ______________ міськрайонний суд обрав відносно мене запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

__ _________ ____ року була встановлена особа, винна у вчиненні злочину, за який мене утримували під вартою. У зв’язку з цим кримінальну справу відносно мене було закрито на підставі п. 2 ст. 6 Кримінально-процесуальний кодекс України, за відсутністю в моїх діях складу злочину.

Внаслідок незаконних дій працівників органів досудового слідства і суду я майже три місяці утримувався в слідчому ізоляторі м. ______________, і весь цей час був позбавлений конституційного права на свободу і особисту недоторканність, що призвело до позбавлення мене реалізації своїх звичок і бажань, погіршення відносин з оточуючими людьми та інших негативних наслідків, у зв’язку з чим мені була завдана моральна шкода, яку я оцінюю в 5000 грн.

У відповідності із ст. 1167, ч. 1, 2 ст. 1176 Цивільний кодекс України , п. 5 ст. 3, ч. 1 ст. 4, ст. 13 Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконним діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду" моральна шкода, завдана фізичній особі внаслідок незаконного застосування до неї як запобіжного заходу тримання під вартою відшкодовується державою незалежно від вини посадових і службових осіб органу дізнання, попереднього (досудового) слідства, прокуратури або суду на підставі ухвали суду, що приймається згідно з ч. 1 ст. 12 зазначеного Закону.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”, ч. 4 ст. 81 Цивільний процесуальний кодекс України позивачі - за позовами про відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду звільняються від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Крім доданих до заяви документів зазначені мною обставини зможуть підтвердити свідки (____________ПІБ) і (_____________ПІБ).

На підставі викладеного й у відповідності із ст. ст. 16, 23, 1167, ч. 1, 2, 7 ст. 1176 ЦК України , п. 5 ст. 3, ч. 1, 5, 6 ст. 4, ст. 13 Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконним діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду", керуючись п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України,

ПРОШУ:

1. Зобов’язати управління державного казначейства України у ______________області відшкодувати мені за рахунок коштів державного бюджету моральну шкоду в сумі 5000 гр., завдану незаконним застосуванням запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

2. Під час підготовки справи до судового розгляду вирішити питання про виклик до суду свідків:

- (ПІБ, адреса),

- (ПІБ, адреса).

Додатки:

1. Копія постанови слідчого про закриття кримінальної справи.

2. Довідка з місця проживання.

3. Копія заяви.

„____” ___________ ____р. ______________(ПІБ)
31.05.10 / Просмотров: 3835 / Печать
.

Поиск

Расширенный поиск

Поделись с друзьями

Пользователь

Подписка на новости

Десять минус три будет, прописью?

RSS / MAP / W3C


RSS - международный формат, специально созданный для трансляции данных с одного сайта на другой. 
Используя готовые экспортные файлы в формате RSS, вы можете разместить на своей странице заголовки и аннотации сюжетов наших новостей. 
Кроме того, посредством RSS можно читать новости специальными программами - агрегаторами новостей - и таким образом оперативно узнавать 
об обновлениях нужных сайтов.
Google SiteMap
Valid XHTML 1.0 Transitional

Статистика

Опросы

Активных опросов нет