Судове рішення про стягнення аліментів та стягнення аліментів за минулий час.

.

Справа 2-146/06

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

20 березня 2006 року

Дніпровський районний суд м. Києва в складі

Головуючого судді Чауса М.О.

при секретарі Дворніковій Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та стягнення аліментів за минулий час,

ВСТАНОВИВ:

Сторони з 03.06.1994 року перебувають у шлюбі, від шлюбу народився син – ОСОБА_3, 2 грудня 1994 року народження.

14.12.2005 року позивачка звернулася до суду та просить ухвалити рішення, відповідно до якого стягнути з ОСОБА_2 аліменти у розмірі 25% із всіх видів заробітку щомісяця на утримання сина – ОСОБА_3, 2 грудня 1994 року народження, до досягнення ним повноліття та аліменти за минулий час з 11.2003 року у розмірі 3500 гривень, затверджуючи, що вони з відповідачем фактично припинили шлюбні відносини, а він не оказує синові матеріальної допомоги.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду сповіщені належним чином у порядку ст.74,76,77 Цивільно процесуального кодексу України.

Позивачка ОСОБА_1 до судового засідання з’явилася, позовні вимоги підтримала, вказала що раніше зверталася до відповідача з усними вимогами про сплату аліментів, а зараз її дитину утримає особа, з якою вона перебуває у фактичних шлюбних відносинах.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання з`явився, позовні вимоги визнав частково, на сплату аліментів – згоден, але не згоден на аліменті за минулий час, вказуючи, що має постійний заробіток, та надавав позивачці матеріальну допомогу на утримання дитини раніше за усною домовленістю.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд доходить до наступного:

Відповідач ОСОБА_2 працює у ТОВ „Легіон” на посаді охоронця та має постійний заробіток (л.с.14).

Відповідно до ст.180 СК України батьки несуть рівний обов'язок по змісту дитини до досягнення їм повноліття.

Таким чином, суд доходить до висновку, що позов у частині подальшого стягнення аліментів підлягає задоволенню тому що відповідно до свого матеріального стану відповідач у спромозі платити аліменти у розмірі 25% із всіх видів заробітку щомісяця на утримання сина – ОСОБА_3, 2 грудня 1994 року до досягнення ним повноліття.

Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти присуджуються зі дня пред’явлення позову, а за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів, щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати.

Письмових доказів звернень до відповідача, щодо одержання аліментів - позивачкою суду не надано.

Таким чином, суд доходить до висновку, що у позові у частині стягнення аліментів за минулий час належить відмовити у зв’язку з недоведеністю.

Відповідно до ст.88 ЦПК України судовий збір стягується з відповідача на користь держави у разі ухвалення на користь позивача, звільненого від судового збору, рішення.

Судовий збір підлягає стягненню у розмірі 51 гривні.

Керуючись ст.59,60,174,208,209,212,213,214,215,223,294,367 ЦПК України, ст. 180,181,182,183,191 СК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та стягнення аліментів за минулий час – задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти у розмірі 25% із всіх видів заробітку щомісяця на утримання сина – ОСОБА_3, 2 грудня 1994 року народження, до досягнення ним повноліття, тобто до 2 грудня 2012 року, починаючи з 14.12.2005 року.

У задовільнені останньої частини позовних вимог - відмовити.

Допустити негайне виконання судового рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати у вигляді судового збору (держмито) у розмірі 51 гривні.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м.Києва протягом 10 днів, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження, або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку можливо подати до Дніпровського районного суду м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Головуючий суддя (підпис)

13.03.11 / Просмотров: 6534 / Печать
.

Поиск

Расширенный поиск

Поделись с друзьями

Пользователь

Подписка на новости

Десять минус три будет, прописью?

RSS / MAP / W3C


RSS - международный формат, специально созданный для трансляции данных с одного сайта на другой. 
Используя готовые экспортные файлы в формате RSS, вы можете разместить на своей странице заголовки и аннотации сюжетов наших новостей. 
Кроме того, посредством RSS можно читать новости специальными программами - агрегаторами новостей - и таким образом оперативно узнавать 
об обновлениях нужных сайтов.
Google SiteMap
Valid XHTML 1.0 Transitional

Статистика

Опросы

Активных опросов нет