Рішення суду про зобов’язання укладання договору про надання послуг

.

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

30 вересня 2005 року Дністровський райсуд м. Донецьку у складі

Головуючого судді

при секретарях

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” про зобов’язання укладання договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій згідно Типового договору, затвердженого постановою КМУ від 12 липня 2005 року №560.

ВСТАНОВИВ:

30.07.2003 року позивачка - ОСОБА_1 звернулась в суд з вимогою до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” про зобов’язання укладання договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій в своїй редакції.

13.09.2004 року рішенням Дністровського районного суду у задовільнені позову було відмовлено.

26.01.2005 року Ухвалою Судової колегії судової палати з цивільних справ апеляційного суду Донецької області рішення Дністровського районного суду від 13.09.2004 року було скасовано, а справу направлено на новий розгляд.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду сповіщені належним чином.

30 вересня 2005 року Представник позивачки, діючий на підставі довіреності від 13 грудня 2003 року, змінив позовні вимоги та просить суд зобов’язати Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” укласти договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, згідно Типового договору, затвердженого постановою КМУ від 12 липня 2005 року № 560.

Представник відповідача - Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков”, діючий на підставі довіреності від 26.09. 2005 року, змінені позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Вислухавши осіб, які приймають участь у справі, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного:

Правовідносини між сторонами є цивільно-правовими, та врегульовані чинним законодавством про житлово-комунальні послуги.

Статут Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” зареєстровано виконавчим комітетом Донецької міськради за № 859 від 11 вересня 2000 року (л.с.65-72), про що видане свідоцтво про державну реєстрацію (л.с.73).

ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 у м. Донецьку згідно з свідоцтвом про право власності від 13 квітня 1999 року (л.с.62-том 2).

Відповідно до ст.13 Закону України «Про Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» відносини власників приміщень та управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі Типового договору.

Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затверджений постановою КМУ від 12 липня 2005 року № 560.

Відповідно до ст.21,26 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги» договір на надання житлово-комунальних послуг укладається між споживачем і виконавцем послуг.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги» Договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем. Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

При викладених обставинах, суд доходить до висновку, що визнання позову Об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку „Детков” не суперечить закону, та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб та необхідно зобов’язати Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” укласти договір з позивачкою про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій на основі Типового договору, затвердженого постановою КМУ від 12 липня 2005 року № 560.

Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні на користь, якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Тому суд, доходить до висновку, що необхідно стягнути з Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” судові витрати (держмито) на користь ОСОБА_1 в сумі 8,5 гривень.

Керуючись ст.13 Закону України «Про Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст..21,26,29 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги», ст.59,60,88, 130,175,208,209, 212,213, 214,215, 223,294 ЦПК України , суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” про зобов’язання укладання договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій згідно Типового договору, затвердженого постановою КМУ від 12 липня 2005 року № 560 – задовольнити.

Зобов’язати Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” укласти договір з ОСОБА_1 про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій на основі Типового договору, затвердженого постановою КМУ від 12 липня 2005 року № 560.

Стягнути з Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Детков” судові витрати (держмито) на користь Особи_1 в сумі 8,5 гривень.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Дністровський районний суд м. Донецька протягом 10 днів, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження, або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку можливо подати до Дністровського районного суду м. Донецька протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Головуючий суддя (підпис)

04.06.10 / Просмотров: 3015 / Печать
.

Поиск

Расширенный поиск

Поделись с друзьями

Пользователь

Подписка на новости

Сколько дней в году (не високосном), цифрами?

RSS / MAP / W3C


RSS - международный формат, специально созданный для трансляции данных с одного сайта на другой. 
Используя готовые экспортные файлы в формате RSS, вы можете разместить на своей странице заголовки и аннотации сюжетов наших новостей. 
Кроме того, посредством RSS можно читать новости специальными программами - агрегаторами новостей - и таким образом оперативно узнавать 
об обновлениях нужных сайтов.
Google SiteMap
Valid XHTML 1.0 Transitional

Статистика

Опросы

Активных опросов нет