Позовна заява про визнання права власності

.

В ________ РАЙОННИЙ СУД м. _________

Позивач: ПІБ___________

прож. м._______, вул. ________, ____

Відповідач: Виконком _________міської Ради

м.__________, ____________________

Треті особи: _____________міська Рада__________________

м.___________, ___________________

ПІБ______________________________

м.____________, вул. ______________

ПІБ______________________________

м._________, вул. ________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

Про визнання права власності на домоволодіння»

Я, ПІБ на протязі _____ року добудував другий поверх свого будинку на земельній ділянці площею 0,397 га, розташованої за адресою : м._________, вул._________________.

Вказана земельна ділянка належить мені згідно державного акту на право приватної власності на землю від __ _________ _____ року № ________, під № ______, цільовим призначенням якої є будівництво і обслуговування дачного будинку.

Відповідно до свідоцтва про право власності за № _______ від __ _______ _____року виданого виконавчим комітетом _________ міської ради мені на праві приватної власності належить дачна будівля розташована на земельній ділянці площею 0,0397 га, зареєстрована в КП __________ міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації обєктів нерухомості від __ ___________ ____ року.

На початку будування другого поверху, суміжні сусіди дали згоду та не заперечували проти добудови другого поверху на дачній будівлі розташованої на моїй земельній ділянці, про що я отримав у них розписки, які додаю до матеріалів справи.

У теперішній час я маю намір реалізувати своє право власності на збудований 2й поверх, на що маю право згідно ст. 375 ЦК України „ Власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойоми, здійснювати перебудову.

Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умои використання земельної ділянки за цільовим призначенням. Переобладнання я зробив самовільно, тому що оформлення відповідних документів для цього займало би багато часу, якого в мене не вистачало, тому що я працюю на суднах закордонних рейсах й відсутній вдома біля 9 місяців, тому я мав намір спочатку переобладнати будівлю, а потім належним чином оформити відповідні документи.

В теперішній час для реалізації свого права власності я мав намір узаконити переобладнання у районній державній адміністрації, однак там отримав усно відмову. Правовідносини з самочинного будівництва регламентуються ст. 376 Цивільного кодексу України, згідно з положеннями якої мені надано право на звернення до суду з позовом про визнання права власності на самочинно збудоване майно до власника земельної ділянки.

За таких обставин вважаю необхідним звернутись до суду з даним позовом в порядку ст. 16 Цивільного кодексу України, згідно з якою кожному гарантується право на судовий захист цивільних прав та інтересів.

Згідно ч.2 ст. 331 ЦК України «Право власності на новоутворене нерухоме майно (житлові будинки) виникає з моменту завершення будівництва». Вказаний будинок закінчений будівництвом _____ року і з цього часу використовуються для проживання нашої сім’ї.

Згідно ч.2 ст. 41 Конституції України «Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом».

В юридичній консультації мені було роз’яснено, що вирішення цього питання можливо у судовому порядку.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 7, 15, 80,107, 109,114, 118 – 120, 122 ЦПК України, - ст.ст. 331, 375, 376 ЦК України, -

ПРОШУ:

1. Відкрити провадження по справі за моїм позовом.

2. Слухати справу у мою відсутність.

2. Призначити по справі судову будівельну-технічну експертизу на вирішення якої поставити такі питання:

- чи відповідає дачний будинок за адресою: м.__________, вул. _________, вимогам діючих будівельних, протипожежних, санітарних норм та правил.

Визнати за мною право власності на самовільно збудований дачний будинок площею________, розташований у м._______ вул.___________, розташований на земельній ділянці площею 0, 0397 га.

Додаток:

Квитанція по сплаті державного мита та ІТЗ

Копії –

Позовної заяви про визнання права власності ;

Державного акту;

Паспорту позивача;

Технічний паспорт;

Свідоцтво про право власності;

Рішення ________ міської ради;

Розписка суміжних сусідів.

ПІБ____________________________________________________

06.02.11 / Просмотров: 11014 / Печать

Поиск

Расширенный поиск

Поделись с друзьями

Пользователь

Подписка на новости

Сколько дней в году (не високосном), цифрами?

RSS / MAP / W3C


RSS - международный формат, специально созданный для трансляции данных с одного сайта на другой. 
Используя готовые экспортные файлы в формате RSS, вы можете разместить на своей странице заголовки и аннотации сюжетов наших новостей. 
Кроме того, посредством RSS можно читать новости специальными программами - агрегаторами новостей - и таким образом оперативно узнавать 
об обновлениях нужных сайтов.
Google SiteMap
Valid XHTML 1.0 Transitional

Статистика

Опросы

Активных опросов нет