Постанова суду за адміністративним позовом про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення

.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2009 року

Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Стрижеуса А.М.

за участю секретаря - Алтоковій С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної автомобільної інспекції м. Донецьку про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

17.12.2008 року позивач – ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача Державної автомобільної інспекції м. Києва та просить постановити рішення, згідно якого скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення ВН № 0000000000 та закрити справу.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином.

Позивач ОСОБА_1 до судового засідання з’явилась позовні вимоги підтримала.

Представник відповідача - державної автомобільної інспекції м. Києва про час та дату судового засідання сповіщений належним чином, заяв та клопотань про відкладання судового засідання не заявляв.

Вислухав позивача, свідка дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступними встановленими обставинами Правовідносини між сторонами є адміністративно-правовими, та стосуються справ про адміністративне правопорушення, які регулюються Кодексом Адміністративного судочинства України та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи 12.12.2008 року на вул. АДРЕСА_1 у м. Києві співробітником ДАЇ м. Києва ОСОБА_2 було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення, ВН 0000000, де вказано робітниками ДАЇ що позивачем порушені п. 8.7.3 Правил дорожнього руху та згідно до ч.2 ст. 122 КУпАП накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 гривень( а.с.3).

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення АГ 0000000 ( а.с.4) вбачається, що 12.12.2008 року позивач керуючи автомобілем марки «Тойота» дн ЖК 0000 ЕК рухаючись в м. Києві по вул. АДРЕСА_1 ОСОБА_1 здійснила проїзд перехрестя на червоний колір світлофору, чим допустила порушення п. 8.7.3 Правил дорожнього руху, однак сам позивач був не згодний з цим, про що зроблено запис на протоколі про адміністративне правопорушення ( а.с.4).

Позивач пояснила суду, що з протоколом про адміністративне правопорушення вона не згодна тому що 12.12.2008 року приблизно о 21.50 керуючи автомобілем марки "Тойота 2" ЖК 0000 ЕК рухаючись в м. Києві по вул. АДРЕСА_1 виконувала поворот направо на вул. АДРЕСА_1 на зелений миготливий сигнал світлофору. Під час здійснення повороту направо, позивач упевнившись, що її рух не заважає іншим учасникам дорожнього руху, закінчила поворот направо на жовтий сигнал світлофору. Позивач вважає, що її дії відповідають п. 8.7.3 Правил дорожнього руху та є цілком противоправною дією, про що також зазначила в протоколі.

Відповідно до п. 16.8 Правил дорожнього руху, водій який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Крім того, позивач зазначила, що її водійський стаж складає більше сьома років та за весь цей період вона жодного разу не була притягнута до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, вважає себе дисциплінованим водієм, та завжди дотримується вимог Правил дорожнього руху.

Судом беруться до уваги показання свідка ОСОБА_3, який також в судовому засіданні підтвердив пояснення позивача.

В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно має досвід водія на протязі сьома років та жодного правопорушення за весь цей час за нею не значиться.

Відповідно до ст. 162 КАС України ч. 2 п.1 у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Відповідно до ст. 287 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою у відношенні якого вона винесена, а також потерпілим. Відповідно до ст.8 Конституції України - в Україні діє принцип верховенства права.

Згідно ст. 55 Конституції України кожній людині гарантовано право на оскарження в суді рішень дій або бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти тільки на підставі, в межах повноважень, що передбачено Конституцією і законами України.

Таким чином, суд доходить до висновку, що позовні вимоги до Державної автомобільної інспекції м. Києва про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення - є обґрунтованими та підлягають задоволенню, тому що позивач довів що він виїхав на перехрестя згідно із сигналом світлофору, що дозволяє рух.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 18,104, 162, 158-163 КАС України, ст. 287, 288, 293 КУпАП, ст. 22 Конституції України,

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної автомобільної інспекції м. Києва про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення задовольнити.

Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення ВН № 000000 від 12 грудня 2008 року та закрити справу.

Постанова може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Дніпровського районного суду м. Києва заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги до Дніпровського районного суду м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження і одночасно направлення копії апеляційної скарги до апеляційного суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Суддя:(підпис)

19.07.10 / Просмотров: 6258 / Печать
.

Поиск

Расширенный поиск

Поделись с друзьями

Пользователь

Подписка на новости

Сколько дней в году (не високосном), цифрами?

RSS / MAP / W3C


RSS - международный формат, специально созданный для трансляции данных с одного сайта на другой. 
Используя готовые экспортные файлы в формате RSS, вы можете разместить на своей странице заголовки и аннотации сюжетов наших новостей. 
Кроме того, посредством RSS можно читать новости специальными программами - агрегаторами новостей - и таким образом оперативно узнавать 
об обновлениях нужных сайтов.
Google SiteMap
Valid XHTML 1.0 Transitional

Статистика

Опросы

Активных опросов нет