Адміністративний позов про скасування постанови

.

__________________ суд _________________ області

Позивач: мешкає: ______________________________
індекс_______, ___________ область, м. ___________,
вул. ___________________________,буд. _____ кв.__

Відповідач: інспектор ДПС сержант міліції ____________
_______________________________________(П.І.Б)
індекс_______, ___________ область, м. ___________,
вул. _____________________________,буд. ___ кв.__

Третя особа: відділ ДАІ __________________________
індекс_______, ___________ область, м. ___________,
вул. _____________________________,буд. ___ кв.__


                                                               Адміністративний позов про скасування постанови


__ березня _____ року, я керуючи автомобілем "________", держномер ___________, при перетинанні перехрестя по пр. ______ та вул. ______ був зупинений працівником ДПС _________________________, який після огляду документів склав на мене протокол про адміністративне правопорушення серія ___________ від __.__.____ року за ч.2 ст.122 КУпАП. На підставі протоколу інспектор ДПС склав постанову № __________ від __.__.____ року, згідно з якою на мене було накладено адміністративне стягнення в розмірі ___ грн., що підтверджується копією протоколу та постанови, які додані до позову.

Вважаю зазначену постанову незаконною з наступних підстав. ч.2 статті 122 передбачає відповідальність за порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди.

Але жодного з вищеназваних порушень я не скоїв. Я рухався по пр. _______ і коли наблизився до перехрестя світлофор переключився на жовте світло. Я зупинив транспортний засіб, проте із-за ожеледиці машина зупинилась ближче до перехрестя ніж я очікував. На перехрестя я не виїжджав і якби я продовжував рух, то скоїв би аварійну ситуацію. Відповідно до пп.б,д п. 2.3 Правил дорожнього руху для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху.

Таким чином, я не порушив жодного пункту Правил дорожнього руху. Також працівник ДПС порушив п.22.2 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, яка затверджена Наказом МВС України від 13.11.2006 року № 1111 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2006 року за № 1243/13117 в якій вказано, що при зверненні до учасників дорожнього руху працівник ДПС повинен чітко відрекомендуватися, назвавши свою посаду, спеціальне звання і прізвище, та повідомити про причину зупинки транспортного засобу і суть скоєного правопорушення. Працівник ДПС не відрекомендувався, не назвав свою посаду, спеціальне звання і прізвище.

Крім цього, при винесенні постанови по справі про адміністративне правопорушення працівником ДПС не були роз’ясненні права передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП України, яка передбачає, що я маю право ознайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володію мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі, чим вважаю, були порушені мої права на захист.

В протоколі про адміністративне правопорушення я ставив підписи в тих місцях на які вказував мені інспектор, при цьому нічого не пояснюючи.

Також вважаю, що інспектор ДПС грубо порушив процесуальний порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення, оскільки відповідно до ст.279 КУпАП України інспектор ______________(П.І.Б.) не оголосив, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, не роз’яснив мої права і обов’язки, не оголосив протокол про адміністративне правопорушення, не заслухав осіб, які беруть участь у розгляді справи, не дослідив докази і надав мені можливості заявити жодних клопотань.

Внаслідок порушення вищезазначених норм чинного законодавства були грубо порушенні мої конституційні права, у зв’язку з чим постанову не можна вважати законною.

У відповідності з ч.4 ст.288 КУпАП України особа, яка оскаржила постанову про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

На підставі викладеного, у відповідності до ч.1 ст.287, п.3 ч.1 ст.293 КУпАП України, ст. 105 КАС України,

                                                                                                                                       Прошу:

1. Скасувати постанову _________ від __.__.____ року інспектора ДПС старшого сержанта міліції _______________________(П.І.Б.) про накладення на мене _______________________(П.І.Б.) адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі ___ гривень за ч.2 ст.122 КУпАП України.

2. Закрити провадження по справі відносно мене на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП України за відсутністю складу правопорушення.

3. Витребувати з ДАІ м. _______________ оригінал адміністративної справи стосовно мене для огляду в судовому засіданні.

Додатки:

копія адміністративного позову

2 копії постанови № _________ від __.__.____ року

2 копії протоколу серії _______ від __.__._____ року

2 копії паспорту

«_______»_____________ _____р. (Підис)______________
 

30.06.10 / Просмотров: 7060 / Печать
.

Поиск

Расширенный поиск

Поделись с друзьями

Пользователь

Подписка на новости

Десять минус три будет, прописью?

RSS / MAP / W3C


RSS - международный формат, специально созданный для трансляции данных с одного сайта на другой. 
Используя готовые экспортные файлы в формате RSS, вы можете разместить на своей странице заголовки и аннотации сюжетов наших новостей. 
Кроме того, посредством RSS можно читать новости специальными программами - агрегаторами новостей - и таким образом оперативно узнавать 
об обновлениях нужных сайтов.
Google SiteMap
Valid XHTML 1.0 Transitional

Статистика

Опросы

Активных опросов нет